Testy nowego-starego forum oraz www

(czyli problemy i propozycje:-)

Moderatorzy: Pan Hans, joguś

Testy nowego-starego forum oraz www

Postautor: Pan Hans » 11 kwie 2012, o 18:28

Witam,

Proszę o testy a dokładnie o sprawdzenie Waszych loginów i haseł do forum, czy możecie się bezproblemowo logować. Forum jest w fazie testowej (zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym ;). Do tych celów używam bazy z połowy marca, więc aktualnych wpisów brak, ale będą.

Forum a także strona www "free wings" jest na nowym, komercyjnym hostingu, o oddzielnych bazach danych z transferem 100GB miesięcznie i pojemnością 10GB - to daję gwarancje braku cholernych reklam, sporą niezawodność działania i duuuuuużżżżo miejsca na Nasze przemyślenia i fotki.


Link do forum:
http://www.forum.freewings.pl/

Równolegle z forum powstaje www, link poniżej, oba te twory chciałbym utrzymać w podobnej kolorystyce. Możecie wejść, poklikać i zostawić swoje przemyślenia/spostrzeżenia. Podobne jak forum tutaj także trwają prace dlatego sensownej treści i fotek nie ma jeszcze.


Link do www:
http://www.freewings.pl/

pozdrawiam,
hubert h.
AB (Rh-)
Awatar użytkownika
Pan Hans
Administracja
Administracja
 
Posty: 115
Rejestracja: 7 mar 2010, o 00:17

Re: Testy nowego-starego forum oraz www

Postautor: Pan Hans » 12 kwie 2012, o 21:51

Witam,

Fajnie że wam się podoba no i że działa. Jak wspomniałem jest to wersja alpha, zmiany jakie planuje przy forum to dodanie w niektórych segmentach/elementach www ciemniej przezroczystości, coś jak na www, zmiana sporej ilości ikonek (głównie przy postach), dodanie kilku opisów w danych użytkownika, np "lokalizacja" "motocykl" i rangi, typu "nowicjusz" "świeża", "stały bywalec" , "weteran" lub mniej serio "Grażynka" "Bożenka" "Rysiek" itp.

Do czasu zakończenia prac przy tym nowym forum chyba lepiej poważne posty zakładać na starym forum, bo to nowe jest testowe i każdy może założyć nowy topić np w którym spróbujemy udowodnić iż "Psy" Pasikowskiego to perełka polskiej kinematografii tak aby sprawdzić czy mu funkcja zakładania topiców działa.

W dniu wielkiego finału (już niebawem) topici na starym forum zostaną zamknięte, baza danych z tamtego dnia zostanie zaimplementowana do nowego forum, zastępując tą obecną teraz tam bazę (gdzieś wspomniałem iż testuje na bazie z połowy marca, więc brak np ostatnich wpisów władzia).

Nie wiem czy jasno to opisałem :|

Śmiało piszcie o swoich opiniach/uwagach i przemyśleniach, odnośnie strony i forum.
AB (Rh-)
Awatar użytkownika
Pan Hans
Administracja
Administracja
 
Posty: 115
Rejestracja: 7 mar 2010, o 00:17

Re: Testy nowego-starego forum oraz www

Postautor: Pan Hans » 7 maja 2012, o 10:12

W końcu mam neta więc szybko teraz poprawiłem kilka rzeczy na forum:

- założyłem następującego maila kontakt@freewings.pl który wg ustaleń ma być głównym mailem do kontaktów z nami.
Adres do skrzynki, login i hasło dam Kamilowi i niech on rozdzieli kto powinien mieć dostęp do tej skrzynki.
- stworzyłem także drugą skrzynkę do kontaktów ze mną w sprawach technicznych (coś nie działa, coś się nie podoba, ktoś coś namieszał itp) adres mailowy: admin@freewings.pl
- wyłączyłem widoczność postów "Nasze sprawy:-)" oraz "II zlot motocyklowy ,,," dla gości. Teraz te posty widzą tylko Ci którzy są dopisani do uprawnień. Te dwa działy zawierają informację o wewnętrznych sprawach organizacyjnych i ich dostępność dla szerszej grupy jest zbyteczna. Zostanie założony nowy post dostępny dla wszystkich taktujący w całości o III zlocie w Krasnymstawie.
- czy jakieś posty oprócz tych dwóch w/w należy także uczynić niewidocznymi dla gości ?
- chce uruchomić www jak najszybciej, nawet z minimalną ilością treści. Potrzebuje kilku fajnych fotek np z ostatniego zlotu, jakiegoś spotkania, wspólnego wypady, tak aby wrzucić do tego slidera (kilku zmieniających się fotek na głównej www), tekst walne jakieś o zlocie, wrzucę mapę dojazdu itp.
- dodam rangi, czyli opis pod nazwą użytkownika, chyba nawet dzisiaj
- jakieś problemy, wytyczne, spostrzeżenia - pisać, na forum lub na @
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, o 20:18 przez Pan Hans, łącznie zmieniany 2 razy
AB (Rh-)
Awatar użytkownika
Pan Hans
Administracja
Administracja
 
Posty: 115
Rejestracja: 7 mar 2010, o 00:17

Re: Testy nowego-starego forum oraz www

Postautor: joguś » 13 maja 2012, o 12:01

Siemka Hubert,te dwa działy jako niewidoczne dla gości na razie wystarczą,poza tym na razie wszystko gra...jakieś foty ci podeślę na dniach na główną.A co byś powiedział gdyby kliknięcie w logo klubu lub nazwę na stronie głównej przekierowywało z forum na stronkę klubu a nie tylko odświeżało witrynę?:-)
Awatar użytkownika
joguś
Free Wings
Free Wings
 
Posty: 541
Rejestracja: 26 sty 2010, o 17:59

Re: Testy nowego-starego forum oraz www

Postautor: Pan Hans » 14 maja 2012, o 23:50

szybkie podsumowanie:
- nowe forum dla wszystkich z inf. o Forszmaku (brakuje planu imprezy ale Sylwia ma mi podesłać to się doda tutaj i na www).
- także drugie forum wewnętrzne, na sprawy organizacyjne, dostęp maja Ci którzy mieli do "Nasze sprawy"
- dodałem Popupa z banerem zlotu po wejściu na forum ale mocno @#@#$$%#%$ mnie to i wywaliłem, także moje następne podejście to chyba będzie jakieś wkomponowanie w ten baner u góry (zamiast dużego napisu "free wings krasnostawskie ,,," inf o zlocie.
- na www dodałem relacje z zeszłorocznego zlotu (relacja przeprowadzona przez flm.pl)
- wrzuciłem inf. o Kapitanie Forszmaku :D

Jutro poprzerzucam kilka fotek i zrobię jakąś galerię zdjęć zeszłorocznego zlotu.

Problemy/uwagi/wytyczne - pisać
AB (Rh-)
Awatar użytkownika
Pan Hans
Administracja
Administracja
 
Posty: 115
Rejestracja: 7 mar 2010, o 00:17


Wróć do Forum Technicznie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style core - Webdesign | Redesign - Hx2